Raiffesien Superliga

Rezultatet e Kampionateve të futbollit në Kosovë

Mars 29, 2010

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së 20-të në Raiffeisen Superligë.

Fitoren e vetme si mysafire e realizoi Liria në duel me KEK-un në Kastriot, me rezultat 2:1, derisa skuadra e cila kryeson bindshëm, Trepça arriti të marrë vetëm një pikë në ndeshjen si mysafire kundër Flamurtarit. Në këtë javë u shënuan gjithesej vetëm 17 gola.

Rezultatet

Raiffeisen Superliga – java e 20-të
Drenica – Hysi 4:2
Besa – Gjilani 2:0
KEK-u – Liria 1:2
Flamurtari – Trepça 1:1
Ferizaj – Kosova (V) 1:0
Vëllaznimi – Prishtina 2:1

Liga e Parë – java e 18-të
Ramiz Sadiku-Llapi 3:1
Besiana-Lepenci 2:1
Fushë Kosova-Feronikeli 2:1
Istogu-Gjakova 1:0
Vullnetari i UÇK-së – Sharri 0:1
2 Korriku-Drita 2:2
Ballkani-Ulpiana 6:1
Trepça ‘89-Rahoveci 7:0

Superliga – juniorët, java e 17-të
Kosova (V) – Drita 1:0
Rilindja-Besa 2:2
Gjilani-Vëllaznimi 1:2
Trepça-Drenica 1:1
2 Korriku-Trepça ’89 3:0
Hysi-Flamurtari 0:0
Ramiz Sadiku-Prishtina 1:2
Ferizaj-KEK-u (e hënë)

Liga e Dytë, Grupi “A” – java e 16-të
Behari-Studençani 0:0
Prizrenspor-Artakolli 1:3
Baksi-Dukagjini 1:4
Arbreshët-Mushtishti 1:2
Rrezja-Ardhmëria, nuk është zhvilluar (ekipi mysafir nuk ka udhëtuar)
Mulliri-Luftëtari, nuk u zhvillua (Mulliri është tërhequr nga garat)
Dardania dhe Rahoveri – kanë pushuar.

Liga e Dytë, grupi “B”, java e 16-të
Rilindja-Kosova (P) 4:2
Kaolini-Kika 3:1
Aeroporti-Dardana 1:2
18 Korriku-Tefik Çanga 2:2
Kastrioti-Hajvalia (të enjten)
Minatori-Besëlidhja, nuk u zhvillua, ekipi vendas nuk është paraqitur në ndeshje
Bashkimi dhe Vllaznia – kanë pushuar.

 

Raiffeisen Superliga e Kosovës, Java 22

Prill 2, 2010

Gjatë kësaj fundjave zhvillohet ndeshjet e radhës në kategorinë e Raiffeisen Superligës dhe Ligës së parë.

Java e 22 e Raiffeisen Superligës starton me ndeshjen Drenica-Trepça , ndeshje e cila zhvillohet të Shtunën, derisa ndeshjet e tjera do të luhen gjatë ditës së Dielë.

Raiffeisen Superliga java e 22:

E shtunë
Drenica – Trepça (A.Kastrati, Z.Miranaj, L.Cena)  14.00
E diel

Vëllaznimi – Hysi (B.Fejzullahu, S.Krasniqi, F.Jakupi) 14.00
Prishtina – Gjilani (M.Baliu, A.Gashi, N.Rraci) 14.00
Besa – Liria (M.Ferati, F.Tahiri, J.Musolli) 14.00
Flamurtari – Kosova (V) (I.Kelmendi, A.Peshteri, A.Latifi) 14.00
KEK-u – Ferizaj (P.Hasani, F.Agerbashi, F.Berisha) 14.00


Liga e parë java e 20 dita:

E shtunë
Rahoveci – Llapi (G.Nuza, A.Lamaxhema, A.Qehaja)  14.00
Vullnetari UÇK – Feronikeli (K.Vula, D.Muriqi, A.Humolli) 14.00
Fushë Kosova – Lepenci (B.Sejdiu, V.Kelmendi, A.Potoku) 14.00
Istogu – Besiana (T.Maloku, I.Rama, G.Mehmeti) 14.00

E diel
Trepça 89 – Ulpiana (H.Kabashi, F.Sekiraqa, A.Hajdari) 14.00
Ballkani – Sharri (I.Shuleta, I.Mukulani, F.Kiqina) 14.00
Ramiz Sadiku – Drita (I.Pllana, Sh.Raci, A.Jupolli) 14.00
2 Korriku – Gjakova (S.Jusufi, E.Baliqi, K.Bajrami) 14.00