Mourinho përgatit planin për ta ndalur Messin

Mourinho përgatit planin për ta ndalur Messin

 

Mourinho përgatit planin për ta ndalur Messin

Prill 8, 2010


Mourinho është i gatshëm që ti mësoj lojtarët e tij se si ta ndalin Lionel Messin.

Jose Mourinho ka të gjitha shënime dhe nje CD të Messit që do të nevojiten për ta ndalur argjentinasin.

Il Corriere dello Sport njofton se trajner i Interit Jose Mourinho tashmë ka filluar të planifikoj mënyrat se si ta ndal yllin e Barcelonës Lionel Messin, kur Interi dhe Barcelona takohen në gjysmefinalen e parë të Ligës së Kampionëve më 20 prill në San Siro.

‘Special one’ do të dërgoj disa anëtarët e ekipit të tij të shikojë stërvitjen e Barcelonës dhe të Lionel Messit përpara El Classicos.

Ata gjithashtu do të shikojne ndeshjen e së mërkurës kundër Deportivo La Corunës. Dhe Mourinho do të udhëtoj të shikoj ndeshjen e Barcelonës kundër Espanyol e cila zhvillohet më 17 prill, tri ditë para përplasjes Inter-Barcelona.

Esteban Cambiasso, Walter Samuel dhe Javier Zanetti do të marin mësime speciale nga Mourinho për ta ndalur Messin.

Share |

KOMENTO

No comments found.

New comment