Sevilla 3-0 Tenerife

04/04/2010 10:00

 

 Sevilla ka mposhtur në Sanchez Pizjuan Tenerifen, ndeshje e cila përfundoi me rezultat 3-0 dhe gjatë 90′ minutave u ndëshkuan 9 lojtarë me kartonë të verdhë.

Kanoute kaloi Sevillën në epërsi në minutën e 22′ kurse 1 minutë para përfundimit me anë të Fabianos.

Për kapitulimin e Tenerifes, kujdeset Carlos, i cili në fund të ndeshjes (87′) ndryshon shifrat në 3-0.

Share |